Gunnar Nylund urna med lock

610675

GUNNAR NYLUND, urna med lock, Rörstrand 1940-50-tal, porslin, ljusblå glasyr, reliefdekor med fåglar och växter, signerad R SVERIGE G.N 27/50, höjd 36 cm

Keramik/Porslin, Design

Gunnar Nylund urna med lock

Budhistorik (6 bud)
4600063
1 300
4595892
4595891
4590912
4590911

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.