Hängskåp barock

610641

HÄNGSKÅP, 1700-tal, barock, stomme i svartlackerad furu, dekor av hopplist, beslag i mässing, invändigt med 2 hyllplan, höjd ca 64 cm, yttermått ca 61x23 cm

Åldersrelaterat slitage, bemålningen sannolikt senare, nötningar och mindre avslag förekommer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Hylla 3

Hängskåp barock

Budhistorik (8 bud)
4610194
1 700
4610192
1 600
4610188
4610186
4610185
850

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.