Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

610583

BYRÅ, fanerad med mahogny, omkring år 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, tre lådor, den översta med tre invändiga lådor, fasade hörn med kannelyr, beslag i mässing, stenskiva, höjd ca 85, 108x58 cm

Skivan lagad, slitage, fanerlagningar, en dragring lös

Ändringar/tillägg
En dragring finns att avhämta i Utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 4

Budhistorik (19 bud)
4609128
8 400
4609087
8 200
4609127
8 200
4609087
8 000
4608971
6 000

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.