Vikskärm Kina

610355

VIKSKÄRM, 1900-talets mitt, Kina, stomme i betsat trä, porslin bemålad med motiv av landskaper och kattunge, höjd ca 24 cm

En nål till gångjärnen saknas, några mindre fläckar, bruksslitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 8

Vikskärm Kina

Budhistorik (2 bud)

4616972
4615432

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.