Hugo Elmqvist vas

610351

HUGO ELMQVIST, vas, jugend, 1903, brons med dekor av skarabéer, trollsländor och blommor, monogramstämplad undertill, höjd ca 9 cm

Bruksslitage, ställvis anlöpning

Metall

Hugo Elmqvist vas

Budhistorik (12 bud)
4609766
1 300
4609769
4609766
4609768
4609766
850

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.