Vas s.k. pekingglas

610344

VAS, s.k. pekingglas, 1900-talets mitt, Kina, meiping, glas med överfång i blått mot vit botten, motiv av fåglar och blommor, höjd ca 21 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Vas s.k. pekingglas

Budhistorik (12 bud)
4624573
950
4624576
900
4624573
850
4624455
4624455
600

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.