Rörstrand Grön Ann servis

610334

RÖRSTRAND, "Grön Anna", matservis, ca 94 dlr, bestående av: 19 mattallrikar (diam 23,5 cm), 17 djupa tallrikar (diam 20,5 cm), 16 efterrättstallrikar (diam 20,5 cm), 17 assietter (diam 18 cm), 9 tekoppar med fat, 3 kaffekoppar med fat, 3 serveringsfat (längd 28-34 cm), 2 serveringsskålar (längd 24 cm), 2 skålar (diam 18,5 cm), 1 ytterfoder (diam 15 cm), 2 såsskålar, 1 karott med lock och 2 tillbringare

Smärre slitage, mindre krackleringar och missfärgningar, 1 mattallrik med nagg och 1 med spricka, 1 efterrättstallrik med nagg, 2 assietter med nagg , 1 tekopp med spricka

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Rörstrand Grön Ann servis

Budhistorik (12 bud)
4619805
4617494
4617493
4616755
1 400
4616754
1 300

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.