Orientmatta Kaukasien

610273

ORIENTMATTA, antik, kelim, Kaukasien, sannolikt Kuba, s ka race car pattern, ull på ullvarp, ca 343x175 cm

Kortsidor med mindre skador och lagningar

Mattor/Textilier, Äldre och antika mattor

Orientmatta Kaukasien

Budhistorik (12 bud)
4633375
5 800
4633378
5 600
4633375
5 400
4632429
5 200
4633372
5 200

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.