IWC fickur 14 k guld ca år 1900

610228

IWC, savonette, fickur, 14 k guld, ca år 1900, manuellt uppdrag, ankargång, serienr. 257213, verknr. 233998, diameter 52 mm, kedja 14 k guld, vikt 117 g (exkl kedja), 144 g (inkl kedja)

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Slitage, monogramgravyr, innerboett i metall, kantbucklor

Ändringar/tillägg
144 g (inkl kedja)

Klockor/Ur, Fickur, Guld/Smycken

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (17 bud)
4608894
10 500
4607055
10 000
4607549
10 000
4607055
9 800
4605694
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 287 kr.