Barometer väggur Schatz

610149

SCHATZ, barometer, väggur (qvartzverk), Tyskland, 1900-talets andra hälft, mässing, monterade på träplatta, plattans mått ca cm, nyckel finns

Brukslitage

Klockor/Ur, Nautica/Technica

Rum 16

Barometer väggur Schatz

Budhistorik (12 bud)
4610466
4610464
750
4610462
700
4608505
650
4608336
600

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.