Skrivuppsats Kåge

610081

WILHELM KÅGE, skrivuppsats, 7 dlr, Gustavsberg, dekor i blått, undertill märkta Kåge 1919, bestående av: tulpanvas med insats, ljusstakar, 1 par, pennställ, 2+1, bläckhorn med lock och insats, vasens höjd ca 15 cm

Lock med lagning, krackeleringar

Keramik/Porslin

Skrivuppsats Kåge

Budhistorik (4 bud)

4610130
500
4610129
450
4607196
4603358

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.