Kanna

610000

KANNA, inlöpt hos Firma Svenskt Tenn, 1960-tal, glas samt tenn, dekor av sicksack mönster, invändigt med glasinsats, höjd ca 30 cm

bruksslitage

Glas, Dricksglas

Geijersgatan 14, Göteborg

Kanna

Budhistorik (5 bud)
4615936
4610990
850
4602394
4600719
750
4600629

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.