Love is Ring 18 k guld emalj diamanter

609762

RING, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, koboltblå emalj, med krans av 16 små rosenslipade diamanter samt en diamant med äldre slipning ca 0,05 ct i silvermontering, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,2 g

Emaljskador, undertill med tennlödning

Guld/Smycken, Tema

Budhistorik (17 bud)
4633858
3 600
4633863
3 400
4633858
3 200
4628038
4626719
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.