Fiskbestick nysilver Gyllensvärd

609321

FISKBESTICK, 16 dlr., nysilver, 1900-talets början, modell "Svensk spetsig", bestående av: 8 gafflar, 8 knivar, graverade med ätten Gyllensvärds vapen, längd ca 17,5-21 cm

Smärre slitage, en gaffel något större, snarlika

Diverse

Budhistorik (3 bud)

4613967
4613945
4613089

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.