Johann Kupetzky oljemålning

609239

JOHANN KUPETZKY (1667-1740, Böhmen) kopia efter(1700-tal): Självporträtt, olja på duk, á tergo etikett från Rapps Konsthandel, mått ca 92x74,5 cm

LITTERATUR: Se "Joannes Kupezky 1667-1740", sid 137, Dr Eduard Safarík, Orbis, Prag, 1928.

Renoverad, dubblerad duk, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 4

Johann Kupetzky oljemålning

Budhistorik (12 bud)
4633707
20 000
4632658
10 500
4628387
1 300
4627762
4626445

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.