609043

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): "Den imaginära födelsens uruppförande", signerad och daterad Max Walters -80, collage på papper, 50x64 cm

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2008, katalognr 674

Konst, Modernt måleri, Selected

Budhistorik (5 bud)
4612850
4601179
4599048
850
4597131
4595896

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.