Byrå rokoko

608690

BYRÅ, rokoko, 1800-talets första hälft, fanerad med jakaranda, förgyllda beslag, bukig form, inläggningar i form av romber, baksidan med fraktetikett, höjd 82, 113 x 56 cm

Torrsprickor och ställvis bortfall, enstaka lösa delar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Byrå  rokoko

Budhistorik (23 bud)
4649387
11 000
4649246
10 500
4649386
10 500
4649246
9 800
4649382
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.