Savitorppa kanna och 6 bägare

607192

KANNA OCH BÄGARE, 7 delar, kanna och sex bägare, sign. GH Savitorppa Finland,1970/1980-tal, guldfärgad lysterglaserad keramik, höjd15,5-25,5 cm

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Savitorppa kanna och 6 bägare

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4614596
180
4614594
150
4608469
50

Slutpris EUR:
180
1 787 SEK, 204 USD
Utropspris EUR: