OS Helsingfors, svenska fotbollslaget Sport

605794

AUTOGRAFSAMLING, FOTBOLL autografer 39 st, bla OS Helsingfors 1952, svenska fotbollstruppen (bronsmedaljörer), autografer 19 st, samt brev från lagkaptenen Erik Nilsson, individuella autografer av Henry "Garvis" Carlsson (Athletico de Madrid), Bertil Nordahl, Knut Nordhal, Pia Sundhage 3 st, Patrik Andersson 2 st, Henrik Larsson 2 st, Tomas Brolin, Jesper Blomqvist, Fredrik Ljungberg, Stjepan Bobek (Jugoslavien), Everton 5 spelarautografer, signerade foton, papper

PROVENIENS:
Landslagets lagkapten Erik Nilsson ordnade hela truppens
autografer nuvarnade ägare. Sverige vann olympiska bronsmedaljer.

Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.

Sportmemorabilia, Tema, Böcker/Kartor, Böcker/Kartor

Visas på begäran

Budhistorik (1 bud)

4599217
2019-01-28 08:38:29

2019-02-04 kl 12:30
Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.