Willem de Kooning

605548

WILLEM DE KOONING (1904-1997) "High school desk", 1971, signerad, daterad och numrerad de Kooning -71, 24/57, litografi, ca 85x62 cm

LITTERATUR
Graham 15

Grafik&Skulptur

något bubbligt, ej examinierad u ram

Geijersgatan 14, Göteborg

Willem de Kooning
Budhistorik (17 bud)
4683127
29 000
4683119
28 000
4683109
27 000
4683105
26 000
4683107
26 000

Slutpris SEK:
29 000
2 920 EUR, 3 318 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.