Antoni Tàpies akvarell Tema Abstrakt & konkret

604962

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Komposition, signerad Tàpies, akvarell, ca 29,5x41 cm

PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund

Examinerad ur ram

Konst, Modernt måleri, Tema

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (19 bud)
4685028
64 000
4684959
56 000
4680335
42 000
4680334
38 000
4678339
34 000

Slutpris SEK:
64 000
6 176 EUR, 7 014 USD
Utropspris SEK:
80 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.