Miniatyrmålningar 1800-talets första hälft

602270

MINIATYRMÅLNINGAR, 2 st., 1800-talets första hälft, varav ena signerad och daterad Gillberg 1814 (Jakob Axel G. 1769-1845), porträtt föreställande herrar klädda i svarta rockar, gouacher monterade i mässingsramar, 6 x 4,5 resp 5 x 4 cm

Smärre färgbortfall, en med defekter i monteringen, en med spricka/lagning i övre högra hörnet

Konst, Äldre måleri, Diverse

Budhistorik (18 bud)
4617230
4619095
4617230
1 900
4619092
1 800
4617230
1 700

Slutpris SEK:
216 EUR, 240 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.