Golvlampa valnöt

610459

GOLVLAMPA, fanerad med valnöt, 1800-tal, nybarock, spiralvriden fot, med skiva, höjd ca 170 cm

Ursprungligen rakspegel, omarbetad, senare överdel, slitage, fanerbortfall, märken

Belysning, Golvlampor

Rum 6

Golvlampa valnöt

Budhistorik (1 bud)

4599181
2019-01-28 08:13:40

2019-01-31 kl 16:24
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.