Golvur 1700-tal

610432

GOLVUR, 1700-tal, fodral fanérat i valnöt samt rot, hel, halv samt kvartslag, urtavla i mässing med graverad dekor, höjd 211 cm, nyckel samt lod medföljer

Skador och slitage, lagningar, ej funktionstestad

Klockor/Ur

Rum 17

Golvur 1700-tal

Budhistorik (8 bud)
4606404
4 800
4606402
4606397
4605944
4605943
900

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.