Uppläggningsfat Kina 1700-tal Famille rose

610321

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeisk silverform, konturerad kant, famille rose, dekor av blomsterbukett i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 30 cm

Nagg, dekoren med slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (4 bud)

4605484
600
4605473
550
4603799
4603798

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.