Le Courbusier ''LC7'' snurrfåtölj

610123

LE COURBUSIER, "LC7" snurrfåtölj, modellen formgiven 1928, Cassina, lackat stål med ljusbrunt skinnklädsel, märkt Cassina LC7 No 20540, sitthöjd ca 49 cm

Lagningar till basen av armarna de skruvarna är senare, bruksslitage, märken, repor

Möbler, Fåtöljer, Design

Hylla 9

Budhistorik (28 bud)
4600875
7 600
4607943
7 400
4600875
7 200
4607215
7 000
4600875
6 800

Slutpris SEK:
7 600
733 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.