Servisdelar i silver

610113

SERVISDELAR (olika modeller) i silver, 9 st, 1900-talets första hälft, gräddkanna, skål med hänkel, skål på ben, sockerskål, saltkar samt gräddkanna, litet fat samt lödighets och kontrollstämplar, höjd mellan ca 4-13 cm, vikt ca 660 g

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 13

Servisdelar i silver

Budhistorik (9 bud)
4606808
2 400
4605768
4588329
4591826
4588329
1 900

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.