Gunnar Cyrén snapsglas samt karaff

610062

GUNNAR CYRÉN, 6 st snapsglas samt karaff, "Nobel", Orrefors, formgivna 1996, fot i form av krönt djävul med polykromt målad dekor, signerade GC samt målarsignatur, höjd på snapsglas ca 16 cm, höjd på karaff ca 30 cm

Bruksslitage, smutsiga, minimalt nagg på insidan av flaskproppen

Glas, Dricksglas

Monter 10

Budhistorik (12 bud)
4600545
3 800
4602755
3 800
4600545
3 600
4588327
3 400
4589000
3 400

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.