Pablo Picasso

610061

PABLO PICASSO, 1900-talets slut, hälft, figurin, Goebel, Tyskland, föreställande kvinna i rött och blått, monterad på sockel, brickmärkt undertill, höjd ca 25 cm

Mindre färgbortfall, smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 10

Pablo Picasso

Budhistorik (19 bud)
4606428
2 400
4606305
4604314
4604312
1 900
4604311
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.