Dosa Kina silver och jade

610020

DOSA, sterlingsilver, Kina, 1900-tal, lock med dekor i jade, svenska kontrollstämplar, 5x4 cm

Orientaliskt, Konsthantverk, Silver

Dosa Kina silver och jade

Budhistorik (15 bud)
4600894
1 700
4593231
1 600
4592983
4592927
1 400
4592017
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.