Ikon korsfästelsen

609953

IKON, korsfästelsen samt S:t Nikolaus, S:t Makarius och S:t Göran, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera, själva ikonen ca 35x30 cm, med kiot. yttermått ca 63x46,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Färgbortfall, krackelyr

Diverse

Ikon korsfästelsen

Budhistorik (3 bud)

4605676
4593286
4591266

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.