Bordsarmatur Kina Imari 1700-tal

609928

BORDSARMATUR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), Imari, oktagonal form, dekor av prunus i underglasyrblått, järnoxid samt guld, höjd inkl. lampmontering ca 16 cm

Borrad för el, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Budhistorik (8 bud)
4603888
600
4604474
550
4603888
500
4604129
450
4603888

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.