Spegel

609906

SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800, förgylld, delvis träskuren dekor och pastellage, ca 132x64,5 cm

Renoverad/kompletterad, senare förgyllning, senare glas, mindre skador/bortfall

Ändringar/tillägg
Äldre gåvobrev från 1930-talet medföljer, avhämtas i Utlämningen

Speglar

Rum 13

Spegel

Budhistorik (10 bud)
4605214
4605210
3 800
4605208
3 600
4605206
3 400
4605203
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.