Josef Frank karmstolar

609901

JOSEF FRANK, modellnummer 695, karmstolar, 1 par, Firma Svenskt Tenn, ursprungligen formgiven 1935, stomme i mahogny, pärlspikad klädsel i rött skinn, etikettmärkt undertill, sitthöjd ca 48 cm

Bruksslitage, skinnet med krackelyr på bägge

Möbler, Stolar, Design

Rum 12

Josef Frank karmstolar

Budhistorik (2 bud)

4597193
6 000
4588358
5 000

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.