Penselvas Kina

609869

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets mitt, cylinderformad, dekor av figurscen med qilin i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, höjd ca 28 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Penselvas Kina

Budhistorik (7 bud)
4604798
600
4604777
550
4604122
500
4604774
450
4604122

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.