Maggie Wibom lampfot keramik 1950-tal

609830

MAGGIE WIBOM (1899-1961), lampfot, glaserat lergods med krackelerad dekor, etikettmärkt och signerad i godset M.W, Stockholmskeramik, klotformad, höjd exl. lamphållare ca 24 cm

Belysning, Bordslampor

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (3 bud)

4604333
4604193
4588635

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.