Stol mahogny senempire

609804

STOL, fanérad med mahogny, 1800-talets mitt, senempire, skuren dekor av parställda voluter med lunett, svarvade framben, stoppad ryggbricka, gul klädsel med antikiserande mönster av amfora och lagerkrans, sitthöjd ca 45 cm

En volut med lagning, smärre maskstungen, sitsen med slitage

Möbler, Stolar

Rum 17

Stol mahogny senempire

Budhistorik (6 bud)
4591995
500
4602565
500
4591995
450
4602564
4591995

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.