Kråsnål 18 k guld akvamarin

609800

KRÅSNÅL, 18 k guld, oval fasettslipad akvamarin ca 1,70 ct, bekransad av 17 orientpärlor uppträdda på guldtråd, Atelier Ajour, A Edwardson, Stockholm 1987, längd 5,5 cm, vikt ca 3,9 g

Pärlor med visst slitage och naturliga tillväxtmärken, stenens fattning ej riktigt tillpassad, smärre rondistnagg

Guld/Smycken

Kråsnål 18 k guld akvamarin

Budhistorik (13 bud)
4607370
4606821
1 400
4606303
1 300
4605337
4603478

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.