Ljuskrona 1800-talets slut

609718

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 12 ljus, elektrifierd, förgylld stomme, behängd med prismor, höjd ca 97, diameter ca 59 cm

en dekordel i mässing skadad

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona 1800-talets slut

Budhistorik (12 bud)
4604451
4 200
4602290
4602286
3 600
4602284
4602283
2 800

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.