Taklampa

609717

TAKARMATUR, troligen Alice Nordin, Böhlmarks, tidigt 1900-tal, gjuten i brons, 7 glödlampshållare, höjd ca 92, diameter 54 cm

Skärm med repor

Belysning, Taklampor

Rum 13

Taklampa

Budhistorik (20 bud)
4603546
12 500
4603179
12 000
4588716
11 500
4588716
11 000
4595614
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.