Glas

609707

GLAS, 5 st, 1700 och 1800-tal, 2 bägare, räfflade nertill samt med slipad dekor upptill, gustavianska 1700/1800-tal, 1 tumlare, slipad dekor, 2 vinglas, 1800-talets slut, höjd mellan ca 6,5-16,5 cm

Bägarna med kantnagg, likaså vinglasen, bruks och åldersrelaterat slitage

Glas, Övrigt glas

Monter 12

Glas

Budhistorik (1 bud)

4600080
2019-01-28 17:27:59
850

2019-01-31 kl 12:30
Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.