Josef Frank bordslampa

 
 
 
Auktionsnr
609705
 
Beskrivning

JOSEF FRANK, bordslampa, 1900-talets andra hälft, Svenskt Tenn, modellnummer B 2483, mässing, höjd ca 20.5 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Hylla 5
 
 
 
Josef Frank bordslampa
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (14 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4606516
2019-01-31 13:13:55
3 000
4606474
2019-01-31 12:57:10
2 800
4605015
2019-01-30 19:08:38
2 600
4606310
2019-01-31 11:32:35
2 400
4605015
2019-01-30 19:08:38
2 200
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-01-31 kl 13:16
Slutpris SEK:
3 000
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK