Bordslampa

 
 
 
Auktionsnr
609704
 
Beskrivning

BORDSLAMPA, 1900-talets början, stomme i form av en flintgods urna med blå och vit dekor föreställande en älg och en sjö, sannolikt Rörstrand, höjd ca (exl skärm) 57 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Bordslampor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 14
 
 
 
Bordslampa
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik 
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-01-31 kl 17:24
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK