August Schaeffer von Wienwald

609703

AUGUST SCHAEFFER VON WIENWALD (Österrike 1833-1916); ''Waldlandschaft'', signerad och daterad August Schaeffer 1874, olja på duk, 33x44 cm.

Lagning och mindre retuschering

Konst, Äldre måleri

Rum 6

August Schaeffer von Wienwald

Budhistorik (25 bud)
4604341
5 600
4604339
5 400
4604337
5 200
4604335
5 000
4604334
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.