Soffa empirestil

609701

SOFFA, empirestil, 1900-talets början, fanérad i betsat mahogny med djuphäftad klädsel i rött skinn, sitthöjd ca 42 cm, längd ca 206x67 cm

Slitage, torrsprickor i fanéring, fanéeringsskador, retuschering, lagningar

Möbler, Soffor

Rum 15

Soffa empirestil

Budhistorik (12 bud)
4602780
4602779
2 800
4602778
2 600
4602777
2 400
4601939

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.