Alvar Aalto ''80B'' matbord

609692

ALVAR AALTO, ''80B'' matbord, 1900-talets slut, Artek, bordsskivan och L-benen i svart lackad björk, höjd ca 72, 100x60 cm

Bruksslitage

Möbler, Matbord

Rum 6

Alvar Aalto ''80B'' matbord

Budhistorik (19 bud)
4606881
4607110
4606881
1 900
4607109
1 800
4606881
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.