Bruno Mathsson fåtölj Eva

609663

BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtölj, 1900-talets andra hälft, stomme av bok, sits av flätad sadelgjord, brännmärkt ''Bruno Mathsson By Dux", sitthöjd ca 40 cm

Slitage, sadelgjord med klösmärken på baksida, rökdoft

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bruno Mathsson fåtölj Eva

Budhistorik (14 bud)
4607818
2 800
4607814
2 600
4607814
2 400
4607585
4593952

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.