Gunnel Sahlin glasskulpturer

609628

GUNNEL SAHLIN, "Frutteria", Kosta Boda, 1990-tal, 5 dlr bestående av 2 pumpor, banan, druvklase samt. aubergine, samtliga i glasmassa emd färgapplikationer, undertill märkte Kosta Boda G Sahlin 98027, 98911, 98913, 98914 resp. 98917, samtliga etikettmärkta, längd ca 11-23 cm

Obetydligt slitage

Glas, Konstglas

Gunnel Sahlin glasskulpturer

Budhistorik (16 bud)
4605177
2 400
4603196
4605176
4603196
1 900
4605175
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.