Väggpendyl Jonas Cederlund

609579

VÄGGPENDYL, empire, urtavlan signerad Jon Cederlund Stockholm, (Jonas Cederlund, 1768-1857, hovurmakare, burskap från 1799), urverket märkt Erich P Öhman Stockholm nr 45, (verksam som hovurmakare 1759-1778), förgylld, höjd 86 cm, nyckel och pendel finns

Lagninger, renoverad

Klockor/Ur, Väggklockor

Rum 7

Väggpendyl Jonas Cederlund

Budhistorik (5 bud)
4588105
3 600
4587658
3 400
4587190
3 200
4586723
4583891

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.