Matgrupp

609557

MATGRUPP, 9 dlr, rokokostil, tidigt 1900-tal, 1 bord samt 8 stolar, bord med 2 förlängingsskivor, betsad ek, stoppade dynor med textil klädsel, bordet har på ena kortsidan en knapp för betjäning, sitthöjd ca 49, bordet 187x89 samt iläggsskivor 2x56 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 7

Matgrupp

Budhistorik (7 bud)
4606679
3 600
4604473
3 400
4597273
3 200
4597077
4597076
2 600

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.